Sağlık

Deprem bölgesi hastalık ve haşere oluşumuna karşı ilaçlama yapılıyor.

Osmangazi Belediyesi, yüzyılın afetinden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da olası salgın hastalık ve haşere oluşumuna karşı başlattığı ilaçlama ve ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Osmangazi Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından olası salgın hastalıkların depremzedelere bulaşmasını önlemek amacıyla Hatay’ın Samandağ ve Defne ilçelerinde ilaçlama çalışması yürütüyor. Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, ortak alanlar, tuvaletler, çöp konteynerleri, duşlar ve çadırlar başta olmak üzere tüm alanları salgın hastalıklara, bit, pire ve haşerelere karşı ilaçlayarak steril hale getiriyor.

İlgili Makaleler

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, deprem bölgesinde yürütülen çalışmalara ilişkin, “Hepimizi derinden üzen depremin ilk anından itibaren kardeşlerimiz için belediyemizin tüm imkanlarını seferber ettik.

Bölgedeki depremzedelerimizin yaralarını sarmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gerek arama kurtarma ekiplerimizle gerekse bölgeye gönderdiğimiz yardım tırları ve iş makineleriyle kardeşlerimizin yanında olduk. Biz de salgın riskine karşı çöp toplama araçlarımızı gönderdik. Gruplarınızda olası salgın hastalık riskine karşı ekiplerimiz ilaçlama ve ilaçlama işlemlerini gerçekleştirmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu