Haber

Malatya’da vatandaşlar ayaklandı! Milyonlarca daire yıkıldı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler Malatya’da büyük hasara yol açarken, ilk belirlemelere göre bin 300’den fazla kişi hayatını kaybetti, 7 bine yakın kişi de yaralandı.

3 binden fazla bina yıkılırken, 43 bine yakın bina da hasar görürken, kent tarihinde görmediği büyük bir yıkım yaşarken, şehrin en prestijli bölgesi olan Bostanbaşı’nda yeni dairelerine kavuşan vatandaşlar, büyük bir telaş içinde yıkıldı ve ağır hasar gördü, duruma isyan etti.

7 kişinin hayatını kaybettiği, onlarca kişinin yaralandığı binalarda her şeylerini kaybettiklerini belirten çok sayıda vatandaş, tüm birikimlerini kaybettiğini söyledi.

“Üç yıllık evimiz elimizden alındı”

Depremde Bostanbaşı Saraybosna Caddesi’ndeki konutları ağır hasar gören Mehmet Fatih, Fazilet Akıncı çiftinin binayı yapan müteahhitlere tepki gösterdiğini ve üç yıllık evlerinin yıkıldığını söyledi.

“2020’de aldığım 2 milyonluk evim gitti, mağduruz”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin üçüncü yılında 2 milyon liraya satın aldığı Bostanbaşı Mahallesi’ndeki evinin ağır hasar gördüğünü belirten Mehmet Fatih Akıncı, şu ifadeleri kullandı:

2020 yılında Yeşilyurt ilçesi Bostanbaşı Mahallesi’nde daire aldım. Evimi iki yılda yaptım depremde evim yıkıldı. Şu anda bu bölgedeki tüm evler hasarlı ve evlerimizi taşıyacak yerimiz yok. Biz kurbanız. Allah bu durumun sorumlularını cezalandırsın. 2 milyon dairemiz gitti, buradaki bütün evlerin fiyatları da hemen hemen aynı.

“İki yıllık dairemiz yıkıldı, her şey gitti”

Depremde evleri ağır hasar gören Fikriye Tuncal ve Songül Koç, her şeylerini kaybettiklerini belirterek, şunları söyledi:

Dairemiz 2 yıllık bir daireydi, şu an evimize oturulamaz olduğu için giremiyoruz. Her şey gitti, hiçbir şeyimiz kalmadı. Biz kiracıyız ama daire fiyatımız var. Her şeyimiz gitti. Ne evimiz ne de eşyamız kaldı.

haberbayramoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu